Życzliwość podaj dalej!

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.
Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody święta, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!
W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy
w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując, zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!
O wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Życzliwości we Wrocławiu więcej dowiemy się na stronie: https://visitwroclaw.eu/dzien-zyczliwosci/

My już dziś zachęcamy do głosowania na Najżyczliwszego wśród Życzliwych, czyli Najżyczliwszego Ucznia lub Uczennicę SP4. Swoje głosy wrzucamy do oznaczonej życzliwej urny, znajdującej się przy wejściu do Szkoły.