Edukacja ze smakiem! Warsztaty dla klas 4

W środę 22 maja 2019 roku uczniowie z klas IV wzięli udział w warsztatach żywieniowych „ZIELONA KRAINA. EDUKACJA ZE SMAKIEM”, przeprowadzonych na terenie naszej szkoły przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
„Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Podczas interaktywnej części teoretycznej wykwalifikowani dietetycy omówili Piramidę Zdrowego Żywienia. W części praktycznej warsztatów dzieci kształtowały prawidłowe nawyki żywieniowe poprzez zabawę oraz praktyczną naukę przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków z wykorzystaniem nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki). Degustacja samodzielnie przyrządzonych sałatek, koktajlów owocowo – warzywnych, słodyczy i innych posiłków przygotowanych według podanych przepisów, sprawiły dzieciom olbrzymią radość i satysfakcję.
W części podsumowującej zajęcia uczniowie rozwiązywali quiz, który miał na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również ulotki, na których w przystępny sposób przedstawione zostały zasady zdrowego odżywiania. Stosowanie ich od najmłodszych lat, zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób cywilizacyjnych – cukrzycy, chorób serca, otyłości.