Bajkowy dzień

5. listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bajek. Było i bajkowo i międzynarodowo… z rewizytą do naszej sali zawitali Uczniowie klasy 1C. Na tę okazję zamieniliśmy klasę 102 na minikino, zamiast foteli były poduszki, zamiast ekranu, szkolny projektor, no i oczywiście kinowa przekąska – popcorn w towarzystwie zdrowych chipsów z jabłek. Zgodnie z dzisiejszym repertuarem wyświetliliśmy bajki, z krajów naszego pochodzenia, w naszych ojczystych językach. Mimo nieznajomości obcych języków nasi Goście z zainteresowaniem obejrzeli bajkę koreańską, białoruską, rosyjską i ukraińską. Nie zabrakło także naszego polskiego reprezentanta, którym został Koziołek Matołek. Po filmowym seansie Pani Inez przeprowadziła quiz ze znajomości bajek. Wszyscy zdali celująco – las rąk w górze unosił się niemal bez przerwy.  Dzień zakończyliśmy witrażami, które możecie oglądać na 1. pietrze obok naszej sali.