SP 4 dla Olgi Tokarczuk

10 grudnia piątoklasiści spotkali się w auli naszej szkoły, by wspólnie uhonorować postać i dokonania Olgi Tokarczuk – laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia ciekawostek na temat życia i twórczości pisarki. Następnie wysłuchaliśmy, przygotowanej przez kolegów i koleżanki, interpretacji utworu, pt. „Loteria”. Kolejną niespodzianką był quiz, którego pytania dotyczyły zarówno wiedzy o pisarce, jak i utworu „Loteria”. Klasy wytypowały swych przedstawicieli, którzy losowali pytania i, po konsultacji z kolegami i koleżankami, na forum udzielali odpowiedzi. Zaangażowanie uczniów zaowocowało poprawnymi odpowiedziami na wszystkie pytania, a to z kolei zostało docenione słodką niespodzianką, którą otrzymały wszystkie klasy.