Fundacja Szczęśliwa

Szanowni Rodzice Uczniów klas pierwszych!

Witamy Państwa serdecznie i cieszymy się, że tak wiele osób pyta o naszą działalność.

Jak Państwo słyszeliście, organizujemy zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci i ukazujące im, jak wiele ciekawych zjawisk, zdarzeń dzieje się wokół nas. Zajęcia powstały w oparciu o programy autorskie p. Małgorzaty Przysłup: „Metoda stymulowania wszechstronnego rozwoju dziecka w edukacji wczesnoszkolnej”, „Metoda stymulowania wielostronnego rozwoju ucznia w klasach starszych szkoły podstawowej” oraz „Mali Zdobywcy Korony Sudetów Polski”. Dwa pierwsze programy zatwierdzony zostały przez Kuratorium Dolnośląskie, a ostatni, realizowany jest w klasie II b w naszej szkole, jako innowacja pedagogiczna ( jednak korzystać mogą wszystkie dzieci i ich rodzice, którzy mają chęć wdrapywać się na szczyty górskie, a przy okazji zdobywać informacje, poznawać legendy, wspólnie śpiewać i pląsać, czyli integrować się ze środowiskiem i ze sobą).

W ramach naszych zajęć proponujemy Państwu pakiety, a w nich następujące zajęcia: język angielski 2h x tygodniowo, logorytmika 1h x tygodniowo, rolki 1h x tygodniowo, gry matematyczno – logiczne 1h x tygodniowo, warsztaty plastyczne 2h x tygodniowo , taniec 1h x tygodniowo, szachy 1h x tygodniowo, warsztaty interdyscyplinarne 2h x tygodniowo, kodowanie 1h x tygodniowo, nauka i doskonalenie pływania 1h x tygodniowo + przejazd na pływalnię i powrót do szkoły. Prowadzimy jeszcze rozmowy z firmą organizującą zajęcia empirii.

Staramy się zatrudniać bardzo dobrych nauczycieli i opiekunów. Stawiamy na wysoki poziom rozwoju dziecka, ale stwarzamy atmosferę miłej, sympatycznej zabawy edukacyjnej. Zajęcia prowadzą u nas m.in.: Arcymistrzyni szachowa, współautorka książek o tematyce szachowej dla dzieci – p. Monika Krupa oraz wielokrotna Mistrzyni Polski w rolkarstwie szybkim – p. Aleksandra Glamkowska, wielokrotna Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim – p. Małgorzata Spryszak oraz zdobywczyni medali w hip hopie – p. Paula Bryjka – instruktorka Egurolli Dance Studio i wielu, wielu innych. Wszyscy są sympatyczni, uśmiechnięci, ale i wymagający.

Drodzy Rodzice, jeśli macie pytania odnośnie zajęć, programu, czy czegoś, co Państwa niepokoi, to prosimy o kontakt z biurem Fundacji Szczęśliwa – telefonicznie (kontakt na stronie fundacji) lub mailowo (biuro@fundacjaszczesliwa.pl). Postaramy się udzielić Państwu odpowiedzi na pytania. Prosimy o bezpośredni kontakt z nami, a nie z panią Dyrektor szkoły, z którą współpraca układa się nam bardzo dobrze. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Szanowni Państwo, na naszej stronie internetowej, pojawi się 16.08.2020 r. deklaracja wstępna na zajęcia w pakiecie, czyli te wszystkie, które wypisałyśmy wyżej. Postaramy się też, aby ze strony szkoły można było wejść na naszą przez link przekierowujący. Pracujemy nad tym pilnie. Spotkamy się z Państwem 1.09.2020 r., po Państwa spotkaniu  z Dyrekcją naszej Szkoły Podstawowej nr 4.

Prosimy jeszcze żyć wakacjami, spokojnie oczekiwać na informacje i cieszyć się z chwil spędzanych ze swoimi dziećmi.

Pozdrawiamy serdecznie

Dorota Nieto – Kuczyńska i Małgorzata Przysłup