Lekcja języka ukraińskiego w SP4

We wrześniu w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja… Uczniowie klasy 4op przygotowali półtoragodzinne pokazowe zajęcia, podczas których uczyliśmy się języka ukraińskiego! Był to nasz pierwszy kontakt z tym językiem, dlatego poznaliśmy alfabet, nazwy kolorów, podstawowe zwroty, które umożliwią nam przedstawienie się w języku ukraińskim. Otrzymaliśmy w prezencie zeszyty, nie obyło się bez zadania domowego… Dzięki metodom aktywizującym zastosowanym przez uczniów, w tym nowoczesnym technologiom, dziewięćdziesięciominutowy lektorat minął w mgnieniu oka. Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

Jeśli chcesz zacząć uczyć się lub kontynuować naukę języka ukraińskiego, zgłoś się do p. Oli Kryzar. Zapraszamy!

Лекція української мови У вересні в нашій школі був проведений нестандартний урок… Учні 4-ого підготовчого класу підготували завдання для уроку, під час якого ми навчалися української мови! Це був наш перший досвід пізнання цієї мови, тому спершу було знайомство з алфавітом, назвами кольорів, основними фразами, котрі дають можливість представити себе українською мовою. В подарунок ми отримали зошит, не обійшлося і без домашнього завдання… Завдяки методам активізації, використаним учнями, в тому числі сучасним технологіям, 90 хвилинний урок пролетів в одну мить. Не можемо дочекатися наступних занять! Якщо хочеш розпочати або продовжити вивчення української мови, звернися до Пані Олі Кризар. Щиро запрошуємо!