Akcja charytatywna „Oddaj telefon, ratuj zwierzaki”

Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie serca” organizuje akcję charytatywną „Oddaj telefon, ratuj zwierzaki”. W szkolnym przedsionku zostało umieszczone pudełko, do którego należy wrzucać stare i zużyte telefony komórkowe, które Szkolny Wolontariat przekaże do wrocławskiego zoo. Za akcje odpowiadają nauczyciele: Pani Agata Stokłosa, Pani Edyta Falkowska i Pani Anna Szmidt

Telefony komórkowe zawierają cenne surowce, które należy odzyskiwać. Oddając stare i zużyte telefony, zmniejszamy wydobycie „krwawych” metali i minerałów oraz ograniczamy ich transport.

Telefony zbieramy w szkole do 23 listopada. Po tym terminie zebrane telefony przekażemy do zoo. Pieniądze uzyskane z recyklingu pomogą ratować zwierzęta z Afryki.

Za telefony, które do tej pory zostały już wrzucone do wystawionego pudełka i przekazane na akcje, bardzo dziękujemy.

Anna Szmidt