Akcja „Marzycielska poczta”

W bieżącym roku szkolnym Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie serca”rozpoczęło działania związane z ogólnopolską akcją dobroczynną „Marzycielska poczta”. Polega ona na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie.

Na profilu każdego podopiecznego „Marzycielskiej poczty” pod adresem: http://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/są informacje na temat choroby dziecka, jest adres na który należy wysyłać listy czy kartki, jest też kilka słów o zainteresowaniach i marzeniach danego dziecka. Pisząc list mamy zasadę, że nie piszemy nic o chorobach i różnych smutkach, natomiast nawiązujemy do zainteresowań dzieci i do życia codziennego w pozytywnym jedynie znaczeniu. Staramy się, aby w każdym liście znalazł się  jakiś drobny upominek związany z zainteresowaniami dziecka.

Korespondencja do dzieci tworzona jest na porannych zajęciach świetlicowych. Z wolontariuszkami z klasy V „a” piszemy listy do Nikoli Kowalik, pochodzącej z Lublina. Nikola jest chora na porażenie czterokończynowe spastyczne. Z wolontariuszkami z klasy VI „e” postanowiłyśmy, że będziemy pisać listy do Julii Przykorzyńskiej z Trzebini. Julia choruje na ciężką chorobę genetyczną zespół ROHHAD.

Mamy nadzieję, że listy od nas przyniosą dziewczynkom i ich rodzicom dużo radości.

Anna Szmidt