Pomoc dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej

Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkie serca” w połowie marca zaprosił społeczność naszej szkoły do udziału w akcji charytatywnej, która miała na celu wsparcie, wywołanie uśmiechu na twarzy i pomoc dzieciom oraz młodzieży z Domu Pomocy Społecznej ze Ścinawki Dolnej.

Link do strony Domu Pomocy Społecznej: https://dps.terezjanki.org/

Dla podopiecznych tego Domu Pomocy Społecznej zbieraliśmy wszelkie środki czystości, a w tym ręczniki papierowe, mokre chusteczki, papier toaletowy, pampersy, mydła, szampony, żele i inne oraz różne słodycze, m.in. w kształcie jajeczek . Wszystkie dary zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej  przed świętami.

Akcja trwała od poniedziałku 15 marca do wtorku 30 marca i  odbywała się w ramach współpracy z Panią Beatą Macińską – agentem ubezpieczeniowym i przedstawicielką firmy ubezpieczeniowej Unum z Wrocławia, która często swoim działaniem wspiera różne miejsca, a w tym ten Dom Pomocy Społecznej.

Inicjatorkami akcji na terenie szkoły były Panie: Agata Biernacka i Anna Szmidt.

Dziękujemy za otwarte serca wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i wsparli podopiecznych wyżej wymienionej placówki.

Anna Szmidt