„Polska folklorem malowana”- konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

W marcu ogłoszony został przez świetlicę szkolną konkurs fotograficzny na ciekawe zdjęcie z Wrocławia lub jego okolicy w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Polska folklorem malowana”. Zainteresowanie konkursem było wielkie, a wyłonienie zwycięzców okazało się wyzwaniem, ponieważ wszystkie nadesłane zdjęcia przez uczniów były bardzo ciekawe. Pod uwagę brany był pomysł wykonania zdjęcia, ujęcie oraz fotografowane miejsce.

I miejsce w konkursie zajęły:

Kalina Kozioł z klasy  I”b” i Amelia Gwiazda-Rzepecka z klasy I „a”

II miejsce w konkursie zajął:

Ernesto Sanz-Dudkowiak z klasy II „b”

III miejsce w konkursie zajął:

Antonio Łuć z klasy I „e”

Wyróżnienia otrzymują:

1. Maria Kostrzębka- klasa II „c”

2. Szymon Drwal- klasa III „a”

3. Lena Półtorzycka- klasa I „d”

4. Piotr Malasiewicz- klasa I „d”

5. Magdalena Kuźma- klasa I „c”

Gratuluję wszystkim uczniom kreatywności i pomysłu na wykonanie zdjęcia.

Projekt „Polska folklorem malowana” skierowany jest do placówek edukacyjnych w całej Polsce, a organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Łebnie. W ramach projektu szkoły z całej Polski przygotowują m.in.  materiały informacyjne na temat poszczególnych regionów. Projekt uzyskał Honorowy Patronat Sekretarza Stanu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dzięki tym materiałom, którymi szkoły będą wymieniać się, możliwe będzie prowadzenie zajęć o folklorze oraz różnych regionach etnograficznych.

Anna Szmidt