Uwaga! Rodzice uczniów klas I w roku szkolnym 2021/2022

Szanowni Rodzice,

W ostatnich latach w czerwcu organizowałam dla Państwa spotkanie organizacyjne, w czasie którego przekazywałam najważniejsze informacje i przedstawiałam wychowawców klas.

W tym roku takie spotkanie ze względu na sytuację epidemiczną nie może się odbyć, dlatego postaram się tą drogą przekazać Państwu najistotniejsze sprawy.

W zakładce „Dla rodzica” macie Państwo dokumenty do pobrania, a w nich: wyprawkę ucznia klasy I. Karta zapisu do świetlicy jest do pobrania na podstronie „Świetlica”, w zakładce „Dokumenty świetlicy”.

Świetlica jest czynna od 6:30 do 17:00. Ci z Państwa, którzy chcą zapisać dziecko do świetlicy, proszeni są o wypełnienie karty zapisu i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres sekretariatu do 9 sierpnia br. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie dostaną w szkole. Istnieje możliwość korzystania z obiadów. Wzór umowy, który jest dokumentem potwierdzającym chęć korzystania, zostanie uaktualniony i zamieszczony na stronie internetowej w sierpniu.

Szkoła bierze udział w programie unijnym, w ramach którego dzieci z klas I-V dostają mleko i owoce lub warzywa.

Uczniowie mogą korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filii 44, która znajduje się w budynku naszej Szkoły, jednak proszę pamiętać, że do MBP dziecko muszą zapisać rodzice. Korzystamy również z Multicentrum.

Na terenie szkoły działała Fundacja „Szczęśliwa”. Od września zajęcia będące kontynuacją poprowadzi Fundacja „Nasz Świat”, która zaproponuje szeroką ofertę zajęć dodatkowo płatnych.

Od września zajęcia dla dzieci będzie również prowadziła fundacja „Nasza Ferajna” (odpłatnie). Informacje na temat proponowanych zajęć będą również zamieszczone na stronie internetowej.

W najbliższym roku lekcje będą się zaczynały o godzinie 8:00.

W minionym roku w szkole został przeprowadzony remont – budynek został dostosowany do aktualnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wyremontowane i pomalowane zostały korytarze, klatki schodowe, sukcesywnie remontowane są sale lekcyjne. W czerwcu rozpoczynamy remont szatni.

W ubiegłym roku w ostatnich dniach sierpnia uczniowie klas I wraz z rodzicami i wychowawcami odbyli 2-godzinne spotkania integracyjne. Jeśli uda się pozyskać środki na organizację takich zajęć, otrzymacie Państwo stosowne informacje mailem ( proszę również zaglądać na stronę internetową).

Liczę na to, że 1 września spotkamy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Klasy I zawsze spotykają się najpierw z wychowawcą w klasie (listy klas będą powieszone na dole z numerem gabinetu) i razem schodzą do sali gimnastycznej.

Życzę wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji,

Teresa Bartnicka- Romanowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4