Ogólnopolski projekt edukacyjny: „Świetliczaki na tropie … zagadek”

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  pt.: „Świetliczaki na tropie … zagadek”, organizowanego przez redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w szkole”. Czas trwania projektu: wrzesień 2021-maj 2022. Za realizację projektu w szkole odpowiedzialne są Panie: Monika Radosz, Roksana Wojciechowska i Anna Szmidt.

Cele projektu to:

• ​wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyro­dą ucznia;
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
  • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Zadaniem uczestników jest wykonanie co najmniej 10 zadań z podanego w regulaminie zestawu zadań oraz przysłanie sprawozdania po zakończeniu projektu (krótki opis zadań plus co najmniej 3 zdjęcia) na adres akademia.swietlicowa@gmail.com.

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie Świetliczaki!

Zajęcia z projektu organizowane będą podczas zajęć świetlicowych.

Anna Szmidt