Wolontariusze w świetlicy szkolnej

Już Arystoteles w IV w p.n.e. stwierdził, iż człowiek jest istotą społeczną. Ludzie zaczynali nawzajem sobie pomagać, nie licząc na żadne wynagrodzenie. Wolontariat jest dobrą formą na zorganizowanie oraz integrację społeczności szkolnej i czyni świetlicę ważnym miejscem w szkole.

Uczniowie z klas siódmych, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu Wielkie Serca aktywnie uczestniczą w życiu świetlicy, a ich najmłodsi koledzy uwielbiają te wizyty. Wolontariusze prowadzą zajęcia ruchowe, integracyjne i czytelnicze w godzinach porannych, przed rozpoczęciem lekcji (od 7:30 do 7:55), w różnych grupach świetlicowych.

Na pochwałę zasługują uczniowie:

Klasa 7b – Hania Likus, Szymon Mieszczak, Fabian Oraczewski, Bartek Ogórek, Bartek Niedźwiedziński, Antoni Frańczak, Janek Mańkowski i Bartek Zimon;

Klasa 7c – Nicole Korluk, Olivia Lee i Zosia Strzelec;

Klasa 7d – Nadia Skubiszewska, Zuzia Zbroińska, Ewa Suchnicka i Ania Zaganiacz;

Klasa 7e – Ola Lipińska, Julia Kierzkowska, Yeso You, Hania Palichleb, Zuzia Łapicz, Martyna Wojtasiewicz, Jagoda Grądziel, Maja Leja i Iza Mazurkiewicz.

Anna Szmidt