„Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.” Arthur Schopenhauer

W piątek, 24 czerwca o godzinie 9.00, uczniowie klas trzecich zakończyli pierwszy etap edukacji. Tym samym „dojrzewali” do kolejnych wyzwań, jakie stawia edukacja w klasach IV-VIII.
Podczas uroczystej aktywności, która miała charakter wspólnej zabawy, wszyscy uczniowie podziękowali wychowawcom, dyrektorom, rodzicom za zdobytą wiedzę, a szczególnie za umiejętności interpersonalne i samokontroli, które są niezbędne w życiu codziennym.
Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa. Oczywiście nie obyło się bez łez i wzruszeń, bo trzy lata złączyły uczniów z wychowawcami. Zostały złożone obietnice wzajemnych odwiedzin i współpracy.
Klasy pierwsze i drugie uroczyście zakończyły rok szkolny 2021/2022 w swoich zespołach w miłej, radosnej atmosferze. Uczniowie otrzymali dyplomy, książki i małe niespodzianki jako pozytywne wzmocnienie za rok dobrej pracy.
Pani Dyrektor życzyła uczniom ciekawych, pełnych wrażeń wakacji, ale przede wszystkim bezpiecznych.