„Jadą szkoły przez opłotki na wykopki”

Trudno jest wyobrazić sobie polską jesień bez zapachu palonych liści, bez błyszczących kasztanów
i bez… wykopków! To właśnie jesienią rolnicy zbierają plony swojej pracy. Klasa 5b i 5d miały okazję wziąć udział w prawdziwych wykopkach organizowanych w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka w Domasławicach. 4 października wszyscy wybrali się na pole, by na własnej skórze poczuć trud rolnictwa.
Własnoręcznie zebrane ziemniaki posłużyły nam później w warsztatach plastycznych, podczas których powstały niesamowite, bulwiaste figurki. W trakcie zajęć cały czas towarzyszył nam pies, Figa, oraz śliczny, młody kotek, który od razu skradł serca wszystkich dzieciaków. Gwoździem programu był wspólny posiłek – pałaszowaliśmy pieczone ziemniaki, na których apetycznie roztapiało się masełko, a sól – z każdym kolejnym kęsem przyjemnie drażniła nasze podniebienia.
Było też trochę ruchu, zabaw na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji między klasami. Radośnie uczciliśmy przyjście nowej pory roku i Święto Pieczonego Ziemniaka, więc mamy nadzieję, że tegoroczna jesień będzie dla nas łaskawa.