klasa 2s pływacka

Do obecnej klasy IIs o profilu pływackim uczęszcza 15 uczniów – siedem dziewczynek i ośmiu chłopców. Wszystkich zawodników połączyła jedna pasja – pływanie . Swoją przygodę z pływaniem dzieci rozpoczęły około 5 lat temu w różnych dolnośląskich klubach. Szkoła do której uczęszczają zawodnicy współpracuje z Sekcją Pływania przy WKS ŚLĄSK WROCŁAW. Treningi odbywają się dwa razy dziennie i prowadzone są na basenach WKS przy ulicy Racławickiej we Wrocławiu. Trenerem zawodników jest Paweł Olejnik – wychowawca wielu mistrzów i rekordzistów Polski juniorów. Ceniony jest przede wszystkim za konsekwencję, ogromny spokój i opanowanie we współpracy z młodzieżą.

Wychowawczynią klasy jest Pani Małgorzata Krajewska-Barnaś pedagog z wieloletnim stażem, osoba miła, ciepła i bardzo serdeczna.

Nasi zawodnicy na swoim koncie posiadają wiele sukcesów, a to największe  z nich:

  1. Złoty medal Emilia Hellak na 200 m stylem klasycznym na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich na basenie 50 metrowym
  2. Uczestnictwo i wysokie lokaty w finałach A i B na MP juniorów 14 letnich zarówno zimowych jak i letnich
  3. Czwarte miejsce w Polsce sztafety 4×100 zmiennym chłopców na MP juniorów 14 letnich
  4. Piąte miejsce w Polsce sztafety 4×100 zmiennym kobiet na MP juniorów 14 letnich.
  5. Nasza zawodniczka Emilia Hellak uzyskała kwalifikacje na start w zawodach Krajów Europy Środkowej w Rumunii i wraz z 9 koleżankami i 10 kolegami z innych klubów w Polsce będzie reprezentowała nasz kraj.
  6. Zawodnicy naszej klasy zajmują obecnie wysokie miejsca w polskim rankingu wśród zawodników 14-15 letnich
  7. Na koniec sezonu 2016/2017 trójka naszych zawodników Emilia Hellak, Aleksandra Dutkowiak , Oskar Cebula znalazła się w TOP 10 Polski w kategorii Juniorów 14 letnich
  8. Dwójka naszych zawodników Emilia Hellak i Oskar Cebula poprzez wyniki jakie osiągnęli w 2017 roku znalazła się w kadrze Polski juniorów młodszych na sezon 2017/2018.

Uczniowie tej klasy doskonale łączą naukę z uprawieniem sportu osiągając przy tym bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. Biorą udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych. Są laureatami Uczniowskiego Programu Stypendialnego miasta Wrocławia. Chętnie angażują się w akcje charytatywne na terenie szkoły a także poza nią. Oprócz obowiązkowych zajęć w szkole znajdują czas na zajęcia dodatkowe nawet późnym wieczorem. Ta ambitna młodzież trenuje na basenie około 18 godzin tygodniowo od poniedziałku do soboty włącznie, miesięcznie przepływają około 140-150 km.

Ich ciężka praca zasługuje na podziw, a chęć doskonalenia i konsekwencja w dążeniu do celów powinna być wzorem do naśladowania.

Brak możliwości komentowania.