Klasa piłkarska 4b

Po 3 miesiącach funkcjonowania klasy 4 o profilu piłkarskim czas na krótkie podsumowanie.
We wrześniu rozpoczęliśmy treningi w składzie 16 chłopców. Po kilku tygodniach dołączyła do klasy Hania, której największą pasją jest piłka nożna.
Już na początku roku szkolnego wraz z trenerami WKS „Śląsk” zorganizowany został przegląd zawodników z rocznika 2008 i 2009, w którym uczestniczyli uczniowie SP 4. Od tamtej pory 7 uczniów na stałe dołączyło do kadry drużyny orlików trener Wiktora Rusaka.
Nasi uczniowie otrzymali również kompletne wyposażenie treningowe, dzięki któremu prezentują się bardzo profesjonalnie. Stroje zakupione zostały przez szkołę, ale widnieje na nich również znak klubu WKS jako oficjalnego współorganizatora klas sportowych w SP 4.
W październiku szkoła wraz z klubem zorganizowała wyjście na mecz ligowy Śląska Wrocław z Legią Warszawa, na którym byli obecni również rodzice naszych uczniów. Porażka w tym meczu gospodarzy nie zmieniła faktu, że było to świetne wyjście integracyjne.
Największym wydarzeniem dla uczniów był występ w turnieju Tymbarka „Z podwórka na stadion”. Ze względu na regulamin w rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z 2009 roku, reprezentacje szkół podstawowych, jak i klubów sportowych.
Nasza drużyna po wygraniu swojej grupy musiała uznać wyższość swoich kolegów z drużyny WKS-u w ćwierćfinale rozgrywek. Było bardzo zimno, ale nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Najlepszym zawodnikiem drużyny był Filip Sud, który zdobył większość bramek. Skład naszej drużyny:
1. Janek Mańkowski
2. Filip Sud
3. Bartek Zimon
4. Fabian Oraczewski
5. Alex Szczyglewski
6. Michał Oleksa
7. Michał Lechowski
8. Antek Frańczak

Brak możliwości komentowania.