Aktualności Świetlicy

Wrzesień w 1e

Wrzesień w klasie 1e upływa pod znakiem integracji i dobrej zabawy. Przy okazji pobudzamy kreatywność i rozmawiamy na różne, ciekawe tematy. Na ostatnich zajęciach myślą przewodnią były emocje.

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Od roku szkolnego 2022/2023 nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości stwarzają uczniom możliwość w kreatywny sposób wykorzystywać najwyższej jakości, różnorodne klocki. W tygodniu, w którym na zajęciach świetlicowych realizowany jest temat o uczuciach, klasa 3D wzięła na warsztat Kreativ Box. Za pomocą klocków z drewna przedstawialiśmy swoje emocje.

Dzień Żelek

28 marca obchodzony jest Dzień Żelek. Nie mogliśmy o tym zapomnieć! Klasa 2D na zajęciach świetlicowych przygotowywała szaszłyki żelkowo-owocowe.

🍡

Było pysznie i kolorowo

🥰

Międzynarodowy Dzień Kota😺

17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Uczniowie z klasy 1B dowiedzieli się jak ważną rolę w naszym życiu pełnią koty🐈. Nasze pierwsze zajęcia świetlicowe po feriach miały uwrażliwić dzieci na los tych małych zwierząt. Wspólnie wykonywaliśmy zadania poświęcone mruczkom😻.


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „PEJZAŻ ZIMOWY”


ŚWIĄTECZNA BOMBKA 🎄
Z przyjemnością prezentujemy bombki biorące udział w świątecznym konkursie świetlicowym. Nasze najmłodsze świetliczaki z klas 1-3 wykazały się dużą kreatywnością😍. Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY👏.

Dokarmianie zwierząt🦌- puzzle w klasie 1B

W trzecim tygodniu grudnia tematem przewodnim zajęć świetlicowych jest dokarmianie zwierząt zimą❄️. Uczniowie z klasy 1B wykorzystując nabyte wiadomości układali w grupach puzzle 🧩, w których brakowało jednego elementu. Dzieci miały za zadnie przykleić na kartkę powstały obrazek, dorysować brakujący fragment i pokolorować całość👏.

Jesienne liście 🍂w klasie 1b

Rysowanie z odrobiną magii? Uczniowie z klasy 1b na zajęciach świetlicowych pracowali z zestawem Magical Scratch Pad. Podczas zdrapywania czarnej warstwy rysikiem nasi mali czarodzieje wyczarowywali wielokolorowe liście🍁.

Atrybuty jesieni

W końcu nadeszła: w przepięknej kolorystycznie szacie, ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

🍂

Przyniosła ze sobą mnóstwo skarbów, którymi uczniowie z klasy 2D z wielkim entuzjazmem udekorowali swoją świetlicową salę.

🧡

INSTRUMENTY PERKUSYJNE ORFFA 🥁

Grzechotka czy marakas, dzwoneczki czy janczary, drewienka a może klawesy? Która nazwa jest poprawna? Czym się różni tonblok pojedynczy od podwójnego? Z czego zbudowane jest maxi guiro? Na te pytania odpowiedzi udzielą uczniowie z klasy 1B, którzy na muzycznych zajęciach świetlicowych mieli okazję poznać różne ciekawe instrumenty perkusyjne.🎶

Jeszcze w zielone gramy….  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

💚

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. W oczekiwaniu na jesień uczniowie z klasy 2D na zajęciach plastycznych wykonali rożnymi technikami przepiękne drzewo z kropek.

🌳

Znaki drogowe

W drugim tygodniu września tematem przewodnim zajęć świetlicowych jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

🚘

Uczniowie z klasy 2D wykonali w grupach plakaty utrwalające znajomość znaków: ostrzegawczych, informacyjnych, nakazu i zakazu.

🚦

Niezwykłe klocki w świetlicy

W świetlicy szkolnej wśród różnych klocków do zabaw konstrukcyjnych znajdują się niezwykłe klocki, którymi dzieci bardzo lubią się bawić. Jest to zestaw piankowych megaklocków. Dzieci układają z nich tory przeszkód podczas gier i zabaw ruchowych, budują zamki czy też domy. Niektóre z tych klocków idealnie nadają się jako pufa do siedzenia podczas słuchania książek czytanych przez nauczyciela czy też podczas rozmów swobodnych, rozmów kierowanych w grupie z wychowawcą świetlicy.

Anna Szmidt

Propozycje zajęć świetlicowych podczas nauki zdalnej

Magiczny dywan w świetlicy szkolnej

Od drugiego semestru uczniowie naszej szkoły, z klas I-III, rozpoczęli przygodę z magicznym dywanem w sali świetlicowej nr 112 na pierwszym piętrze. Co to jest „magiczny dywan”? Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, spostrzegawczość, twórcze myślenie i szybkość reakcji. „Magiczny dywan” zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami. Funkcjonalność tego magicznego sprzętu edukacyjnego umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym,  jednolitym podłożu. ”Wirtualny, magiczny dywan” to zestaw różnych zabaw i gier ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Dzieci uwielbiają zabawy na „magicznym dywanie” i związane z nimi pozytywne emocje.

Anna Szmidt

Brak możliwości komentowania.