Laboratoria Przyszłości

STYCZEŃ 2023

W tygodniu, w którym na zajęciach świetlicowych realizowany jest temat Dzień Babci i Dziadka, klasa 3D pracowała z klockami Kreativ Box. Za pomocą drewnianych elementów stworzyliśmy naszą ukochaną Babcię i Dziadka. Babciu i Dziadku Kochamy Was💕

 

GRUDZIEŃ

Na zajęciach świetlicowych pierwszoklasiści z klasy e, wykorzystując materiały z Laboratoriów przyszłości wykonali świąteczne chatki i choinki.

 

 

Laboratoria przyszłości w klasach starszych to nie tylko programowanie robotów. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy tajniki druku 3D. Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D i obsługą urządzenia Zortrax M200 Plus. Na koniec lekcji wykonaliśmy pierwsze wydruki.

Mini wafle to innowacyjne klocki zbudowane z miękkiej gumy. Ich giętki materiał oraz mały rozmiar dają dzieciom całe spektrum nowych możliwości konstrukcyjnych.
Uczniowie klasy 3D z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🎄postanowili stworzyć miniaturki prezentów🎁, o których marzą.
 

Listopad 2022

Nasze roboty stają się bardziej zaawansowane. Zostały wzbogacone o dodatkowe czujniki, dzięki czemu możemy rozwiązywać kolejne wyzwania. Na filmie robot bazowy, wykorzystując czujnik odległości i specjalną dźwignię, transportuje przedmioty w różne miejsca.

Robot z czujnikami odległości oraz siły nacisku

Listopad 2022

W tygodniu, w którym podczas różnych zajęć świetlicowych aktywujemy wyobraźnię, chętne świetliczaki pracowały z klockami clics. Dzięki specyficznemu systemowi łączenia poszczególnych elementów cenione na całym świecie belgijskie klocki edukacyjne umożliwiają budowanie trwałych trójwymiarowych konstrukcji. Nasi uczniowie stworzyli kosmiczne budowle: statek🛸, rakietę🚀, auto🏎 oraz drzewo🏝.

 

Październik 2022

Uczniowie z klasay 6a budują roboty i  wprawiają je w ruch dzięki samodzielnemu kodowaniu w aplikacji Lego Education Spike.

Wrzesień 2022

Konstrukcyjne wyzwania w 3a

Klasa 3a wykorzystała podczas wrześniowych zajęć zamówione w ramach Laboratoriów Przyszłości klocki. Uczniowie wzięli udział w wielu wyzwaniach konstrukcyjnych, uczyli się pracy w grupach, a przede wszystkim świetnie się bawili!

 

Kreatywna świetlica z Laboratoriami Przyszłości

Wrzesień upłynął w świetlicy pod znakiem kreatywnych działań. Pierwszoklasiści poznawali szkołę i siebie nawzajem oraz doskonalili umiejętności grafomotoryczne pod okiem pani Ilony. Powstały urocze breloczki i doniczki, a klasa 1e odbyła także warsztaty dotyczące emocji. Klasa 3d razem z panią Zosią wzięła na warsztat Kreative Boxy, przy pomocy których zrealizowała temat o uczuciach. W naszej świetlicy wykorzystano także wiele rodzajów klocków, które zostały zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości. To dopiero początek 🙂 nie zwalniamy, a z każdym kolejnym miesiącem przedstawimy Wam nowe elementy zakupionych pomocy.

Brak możliwości komentowania.