Laboratoria Przyszłości

W trzecim tygodniu lutego tematem przewodnim zajęć świetlicowych jest ,,Dbanie o nasze zdrowie”. Uczniowie klasy 1d dowiedzieli się, jak ważnym elementem codziennego funkcjonowania jest prawidłowe oddychanie. Na logorytmice stworzyliśmy z klocków mini wafle tor oddechowy. Zadanie, które wykonywaliśmy polegało na kierowaniu piłki wydechem przez możliwie najdłuższy odcinek toru.

W pierwszym tygodniu grudnia na zajęciach świetlicowych realizujemy temat pt.,, Mikołajki – lubimy dostawać i dawać prezenty’’. Po wspólnym przeczytaniu legendy o św. Mikołaju 🎅uczniowie klasy 1d zastanawiali się, z jakich prezentów🎁 ucieszyłby się św. Mikołaj. Do realizacji zadania wykorzystaliśmy klocki kreativ box. Powstały bardzo ciekawe ,,mikołajkowe’’ upominki.

W drugim tygodniu października tematem przewodnim zajęć świetlicowych jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji świetliczaki z klasy 1d przy użyciu kreatywnych drewnianych klocków wykonały przepiękne portrety swoich nowych nauczycieli.

W pierwszym tygodniu września dużo czasu poświęcamy na zajęcia integrujące nowych świetliczaków👭. Tematem szczególnie atrakcyjnym dla dzieci są wakacje. Uczniowie klasy 1D w swoich wakacyjnych wspomnieniach zabrali nas do wesołego miasteczka🎡. W grupach budowaliśmy m.in.: diabelskie młyny oraz karuzele wykorzystując klocki magnetyczne magformers zakupione w ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości, w którym nasza szkoła bierze udział w tym roku szkolnym.

Bezpiecznych wakacji 🏝⛱

W ostatnich dniach czerwca wiele uwagi poświęcamy pogadankom na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Na zajęciach świetlicowych utrwalamy podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości sale świetlicowe zostały wyposażone w specjalistyczne apteczki pierwszej pomocy🧰, w których znajdziemy m.in.: plastry, kompresy, opaski elastyczne, opatrunki. Uczniowie klasy 3D uczyli się różnych sposobów bandażowania i robienia opatrunków👏.

MAJ 2023

W 3 tygodniu maja tematem przewodnim zajęć świetlicowych jest: Wrocław – stolica Dolnego Śląska💕. Miasto szczególnie nam bliskie słynie z krasnali. We Wrocławiu możemy odnaleźć blisko 350 figurek. Świetliczaki zbudowały z klocków clics własne, unikatowe krasnale wymyślając dla nich nazwy. Może w przyszłości na mapie Wrocławia odnajdziemy Naturalnego Bzika, Mikołajusię, Krzywiaczka czy Flagowego Polaczka?😍

KWIECIEŃ 2023

Klasy 6 urządziły wyścigi na torze, robotami własnej konstrukcji. Najszybsze okazały się roboty z grupy dziewcząt.

 

 

W pierwszym tygodniu kwietnia na zajęciach świetlicowych realizujemy temat ,,Wielkanoc świętem wiosny i radości”. Uczniowie klasy 3d z wielkim entuzjazmem przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Z klocków Kreativ Box układali przepiękne pisanki.

Klasa 1e, wykorzystując materiały z programu Laboratoria przyszłości, stworzyła pomponowe zajączki

MARZEC 2023

„Żegnaj zimo, witaj wiosno” – jest to temat przewodni zajęć świetlicowych w przedostatnim tygodniu marca. Uczniowie klasy 3D pracowali z różnymi klockami konstrukcyjnymi Moje Bambino tworząc postać Pani Wiosny. Niech wiosenny ogród z przepięknych bibułowych kwiatów będzie zwiastunem tej długo wyczekiwanej pory roku.

Klasa 6 tworzy kolejne projekty

Podczas zajęć świetlicowych w klasie 1e, dzieci uczyły się szydełkowania oraz używania igły i nitki, do tworzenia obrazków. W warsztatach wykorzystano materiały z programu Laboratoria przyszłości.

LUTY 2023

W ostatnim tygodniu lutego uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję przetestować roboty Photon, zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe świetliczaki poznają sylwetkę Świętego Walentego. Jak wyglądał patron zakochanych? Chłopcy z klasy 3d spróbowali odtworzyć wizerunek Świętego Walentego za pomocą klocków clics. Ich koledzy z klasy 3f w ramach przygotowań do Walentynek z tych samych klocków zbudowali przepiękne serce❤️.

Klasa 1e polubiła pracę i zabawę z klockami konstrukcyjnymi (Laboratorium przyszłości). 

 

STYCZEŃ 2023

Programujemy roboty i tworzymy zaawansowane skrypty. 

W tygodniu, w którym na zajęciach świetlicowych realizowany jest temat Dzień Babci i Dziadka, klasa 3D pracowała z klockami Kreativ Box. Za pomocą drewnianych elementów stworzyliśmy naszą ukochaną Babcię i Dziadka. Babciu i Dziadku Kochamy Was💕

GRUDZIEŃ

Na zajęciach świetlicowych pierwszoklasiści z klasy e, wykorzystując materiały z Laboratoriów przyszłości wykonali świąteczne chatki i choinki.

 

 

Laboratoria przyszłości w klasach starszych to nie tylko programowanie robotów. Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy tajniki druku 3D. Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D i obsługą urządzenia Zortrax M200 Plus. Na koniec lekcji wykonaliśmy pierwsze wydruki.

Mini wafle to innowacyjne klocki zbudowane z miękkiej gumy. Ich giętki materiał oraz mały rozmiar dają dzieciom całe spektrum nowych możliwości konstrukcyjnych.
Uczniowie klasy 3D z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🎄postanowili stworzyć miniaturki prezentów🎁, o których marzą.
 

Listopad 2022

Nasze roboty stają się bardziej zaawansowane. Zostały wzbogacone o dodatkowe czujniki, dzięki czemu możemy rozwiązywać kolejne wyzwania. Na filmie robot bazowy, wykorzystując czujnik odległości i specjalną dźwignię, transportuje przedmioty w różne miejsca.

Robot z czujnikami odległości oraz siły nacisku

Listopad 2022

W tygodniu, w którym podczas różnych zajęć świetlicowych aktywujemy wyobraźnię, chętne świetliczaki pracowały z klockami clics. Dzięki specyficznemu systemowi łączenia poszczególnych elementów cenione na całym świecie belgijskie klocki edukacyjne umożliwiają budowanie trwałych trójwymiarowych konstrukcji. Nasi uczniowie stworzyli kosmiczne budowle: statek🛸, rakietę🚀, auto🏎 oraz drzewo🏝.

 

Październik 2022

Uczniowie z klasay 6a budują roboty i  wprawiają je w ruch dzięki samodzielnemu kodowaniu w aplikacji Lego Education Spike.

Wrzesień 2022

Konstrukcyjne wyzwania w 3a

Klasa 3a wykorzystała podczas wrześniowych zajęć zamówione w ramach Laboratoriów Przyszłości klocki. Uczniowie wzięli udział w wielu wyzwaniach konstrukcyjnych, uczyli się pracy w grupach, a przede wszystkim świetnie się bawili!

 

Kreatywna świetlica z Laboratoriami Przyszłości

Wrzesień upłynął w świetlicy pod znakiem kreatywnych działań. Pierwszoklasiści poznawali szkołę i siebie nawzajem oraz doskonalili umiejętności grafomotoryczne pod okiem pani Ilony. Powstały urocze breloczki i doniczki, a klasa 1e odbyła także warsztaty dotyczące emocji. Klasa 3d razem z panią Zosią wzięła na warsztat Kreative Boxy, przy pomocy których zrealizowała temat o uczuciach. W naszej świetlicy wykorzystano także wiele rodzajów klocków, które zostały zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości. To dopiero początek 🙂 nie zwalniamy, a z każdym kolejnym miesiącem przedstawimy Wam nowe elementy zakupionych pomocy.

Brak możliwości komentowania.