Łączy nas pamięć – 77. rocznica powstania w getcie warszawskim

Już drugi rok z rzędu uczciliśmy pamięć ofiar powstawia w getcie warszawskim i kolejny raz były to obchody nietypowe. 77. rocznicę upamiętniliśmy zdalnie – uczniowie pozowali do zdjęć z żonkilami, które są symbolem poświęcenia powstańców. Tym sposobem włączyliśmy się do corocznej akcji organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich „Polin”.

Serce rośnie, a w oku kręci się łza wzruszenia, gdy widzimy, że do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” włączyli się nie tylko uczniowie i uczennice, ale i członkowie ich rodzin.

Dziękujemy za odzew i wspólne pielęgnowanie pamięci. Mając w głowie słowa pisarki Cecelii Ahern: „Zapominanie to część procesu znikania” pokazaliśmy, że ofiary powstania w getcie warszawskim są z nami zawsze, bo wciąż o nich pamiętamy.