Uwaga! Rodzice uczniów klas I w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Rodzice,

w ostatnich latach w czerwcu organizowałam dla Państwa spotkanie organizacyjne, w czasie którego przekazywałam najważniejsze informacje i przedstawiałam wychowawców klas.

W tym roku takie spotkanie ze względu na sytuację nie może się odbyć, dlatego postaram się tą drogą przekazać Państwu najistotniejsze sprawy.

W zakładce „Dla rodzica” macie Państwo dokumenty do pobrania, a w nich: wyprawkę ucznia klasy I i kartę zapisu do świetlicy 2020/2021. Świetlica jest czynna od 6.30 do 17.00. Ci z Państwa, którzy chcą zapisać dziecko do świetlicy, proszeni są o wypełnienie karty zapisu i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres sekretariatu. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie dostaną w szkole. Istnieje możliwość korzystania z obiadów. Wzór umowy, który jest dokumentem potwierdzającym chęć korzystania, zostanie uaktualniony i zamieszczony na stronie internetowej w sierpniu. Szkoła bierze udział w programie unijnym, w ramach którego dzieci z klas I-V dostają mleko i owoce lub warzywa. W poprzednich latach uczniowie mieli jedną godzinę zajęć w MDK Krzyki (mam nadzieję, że te zajęcia zostaną utrzymane), uczniowie na te zajęcia idą i wracają z nauczycielem. Uczniowie mogą korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filii 44, która znajduje się w budynku naszej Szkoły, jednak proszę pamiętać, że do MBP dziecko muszą zapisać rodzice. Korzystamy również z Multicentrum. Bierzemy udział w programie „Szkoła w Mieście” – miasto finansuje dzieciom zajęcia w przestrzeni miejskiej (średnio 1 wyjście w semestrze). W związku z ogromnym zainteresowaniem chłopców treningami piłki nożnej w przyszłym roku szkolnym przewidujemy takie dodatkowe zajęcia również dla uczniów klas I. Na terenie Szkoły działa Fundacja „Szczęśliwa”, która oferuje szeroką ofertę zajęć dodatkowych płatnych. Na temat Fundacji zamieścimy osobny tekst na naszej stronie. W najbliższym roku lekcje będą się zaczynały o 8.20, ale w kolejnym roku przejdziemy już na godzinę 8.00.

W tej chwili w szkole trwa remont, budynek dostosowywany jest do przepisów przeciwpożarowych. Większość z Państwa była zapewne na Dniu Otwartym, będziecie mogli zaobserwować zmiany – świeżo wymalowane korytarze i klatki schodowe.

Liczę na to, że 1 września spotkamy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Klasy I zawsze spotykają się najpierw z wychowawcą w klasie (listy klas będą powieszone na dole z numerem gabinetu) i razem schodzą do sali gimnastycznej.

Życzę wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji,

Teresa Bartnicka – Romanowska

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4