Bezpieczniki Taurona – warsztaty dla klas 1-3

28 maja klasy młodsze wzięły udział w fascynującym pokazie dotyczącym prądu, elektryczności i bezpieczeństwa, który poprowadzili pracownicy Taurona. Warsztaty bazujące na dziecięcej ciekawości i zabawie okazały się strzałem w dziesiątkę! Na zakończenie uczniowie powędrowali na szkolne podwórko, gdzie czekał na nich wóz Pogotowia Energetycznego.

Czytaj dalej

Wycieczka do Szkoły Leśnej w Bielawie

27 maja klasy pierwsze wybrały się w swoją pierwszą wspólną, całodniową wycieczkę. Celem podróży była Szkoła Leśna w Bielawie, gdzie czekały na uczniów warsztaty w centrum edukacyjnym o tematyce związanej z owadami, wizyta w pasiece i spotkanie z pszczelarzem oraz ognisko i mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu! Zabawa była wspaniała!

Czytaj dalej

Warsztaty ornitologiczne w klasach pierwszych

Wraz z wiosną do naszej szkoły przybył pan Łukasz – ornitolog. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w królestwo ptaków, w którym nie tylko słychać było odgłosy tych ciekawych zwierząt, ale również obejrzeć ich gniazda, pióra i dowiedzieć się wielu fascynujących ciekawostek dotyczących ich życia. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Czytaj dalej

Rodzinnie na szkolnym podwórku – festyn z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2019r. wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na dziedzińcu naszej szkoły odbył się Rodzinny Festyn przygotowany przez nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 4  oraz Radę Osiedla Borek. Zabawy było co niemiara! Dla każdego czekała jakaś atrakcja: warsztaty rękodzielnicze, na których uczniowie robili ozdobny papier i naturalne mydełka,…

Czytaj dalej

Alan Ogorzałek z medalami Pucharu Świata!

W dniach 30.05-02.06.2019 r. w Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbył się Puchar Świata. W tych dniach uczeń klasy 3 s Alan Ogorzałek  zdobył dwa brązowe medale, jeden na dystansie 400 m stylem dowolnym i drugi na 100 m stylem motylkowym . Uzyskane czasy na tych dystansach dają mu kwalifikacje na…

Czytaj dalej