Łączy nas pamięć – 76. Rocznica powstania w getcie warszawskim

Uczymy się historii po to, by nie popełniać błędów przeszłości. Dlatego w kwietniu w naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim w akcji „Żonkile”. Na początku miesiąca wszystkie klasy gimnazjalne obejrzały film „Nie było żadnej nadziei”, który przybliżył im tragiczne wydarzenia z 19 kwietnia 1943 roku, a czwartoklasiści wykonywali żółte żonkile, które są symbolem akcji. W kwietniu członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali je na korytarzach uczniom, a dokładnie 19 kwietnia (Wielki Piątek) nauczyciele, mimo trwającego strajku placówek oświatowych, wyszli do parku Południowego, by przypomnieć przechodniom o tej ważnej w naszej historii dacie.
Ten miesiąc i to wydarzenie nauczyło nas, że należy pamiętać o tragicznej historii Polski i uczcić ofiarę tych, którzy walczyli o swoją godność mając w pamięci słowa Tadeusza Micińskiego: „O człowieku! choćby wszystko było stracone – ocal przynajmniej swą godność!”.Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.polin.pl/pl/zonkile

Małgorzata Czaicka-Moryń,  Aleksandra Falęcka.

Brak możliwości komentowania