Rodzinnie na szkolnym podwórku – festyn z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2019r. wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na dziedzińcu naszej szkoły odbył się Rodzinny Festyn przygotowany przez nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 4  oraz Radę Osiedla Borek. Zabawy było co niemiara! Dla każdego czekała jakaś atrakcja: warsztaty rękodzielnicze, na których uczniowie robili ozdobny papier i naturalne mydełka, malowanie twarzy (wielkim powodzeniem cieszyły się jednorożce!), kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców i przede wszystkim – wiele ciekawych rozgrywek sportowych.

Piłkarze mogli sprawdzić swoje umiejętności na składanym boisku, a nad przebiegami meczów czuwali trenerzy: Paweł Koprowski i Paweł Woźniak. Zgłoszone wcześniej pary deblowe (uczeń
i rodzic) zmierzyły się w turnieju tenisa stołowego pod czujnym okiem p. Agnieszki Olejnik, zaś ci najwytrwalsi wzięli udział w rodzinnym biegu na orientację po Parku Południowym, który zorganizował p. Radosław Bala i p. Teresa Plucińska. Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Osiedla Borek.

Nad bezpieczeństwem czuwała policja, a dzięki uprzejmości naszego Dzielnicowego, można było nawet zwiedzić nowoczesny wóz policyjny! Wielką popularnością cieszyła się też obecność Straży Miejskiej – jej funkcjonariusze przedstawili swoich pomocników w codziennej służbie – dwa piękne konie, które można było pogłaskać. Dzięki Radzie Rodziców SP 4 chętni mogli też sprawdzić  się
w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy korzystając z profesjonalnych fantomów.

Było gwarno, tłoczno i wesoło. Wszyscy się świetnie bawili, a bohaterowie Dnia Dziecka wrócili do domu zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Mamy nadzieję, że każdy będzie miło wspominał ten dzień. Do zobaczenia za rok!

Brak możliwości komentowania