„GÓRA GROSZA”

Nasza szkoła bierze kolejny raz udział w akcji „GÓRA GROSZA”,która jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.

Uczniowie wsypują do specjalnych puszek monety, które mają w swoich portfelach czy skarbonkach. Często proszą też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogą przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza. Nad przebiegiem zbiórki i liczeniem monet będzie czuwać cała społeczność szkolna pod okiem nauczycieli.

Akcja organizowana jest już po raz XX. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA ZMIENIA WIELE!

Akcja trwać będzie od 25 listopada do 02 STYCZNIA 2020r.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

Przyłączmy się do akcji.

Organizatorzy Akcji:

Edyta Fałkowska

Anna Szmidt

Agata Jacyszyn

Agata Stokłosa

Brak możliwości komentowania