„Dziadek był wielkim człowiekiem, bo był skromny” – spotkanie z panią Karoliną Maczek – Skillen

W ubiegłym tygodniu naszą szkołę odwiedził znamienity gość – wnuczka generała
Stanisława Maczka – pani Karolina Maczek Skillen. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję
spotkać się z nią w czwartek, a młodzież ze starszych klas – dzień później. 
Wysłuchaliśmy anegdot z dzieciństwa generała Maczka, dowiedzieliśmy się, jakim był człowiekiem na co dzień i mieliśmy okazję zobaczyć  pamiątki po bohaterze (niektóre nawet mogliśmy dotknąć!). Z naszej zaś strony pani Karolina otrzymała ciepłe przyjęcie oraz ręcznie wykonane upominki. To była bardzo nietypowa i jednocześnie wzruszająca lekcja historii i miłości do ojczyzny – nawet tej, która jest daleko. 

W tych dniach rozstrzygnięto także konkursy związane z postacią gen. Stanisława Maczka:
Konkurs na portret:
Zwycięzcy: Antonio Łuć, Michalina Gajek, Amelia Lisowska
Wyróżnienia: Liliana Soszyńska, Wiktoria Paja, Patrycja Hasała i Hubert Wysocki.

Konkurs na prezentację multimedialną:
I miejsce – Błażej Palewicz
Wyróżnienia – Katarzyna Policht i Amelia Tyralska.

 
W wydarzeniu towarzyszyli nam Radni Rady Miejskiej: Pani Agnieszka Rybczak i Pan Jarosław Krauze,  Pan Marcin Miedziński – Zastępca Dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia, Pani Ewa Gołąb-Nowakowska – Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą,  Pani Bożena Rijnbout-Sawicka – prezes Fundacji Serce Polski w Bredzie, Pani Ewa Monastyrska – Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego oraz Pan Łukasz Strzelec –  przedstawiciel Rady Rodziców.
 
Zdjęcia z obu spotkań można znaleźć pod linkiem:
 
 
 

Brak możliwości komentowania.