Międzynarodowy projekt współpracy szkół eTwinning

Od września klasa 6a i 5b realizują całoroczny, międzynarodowy projekt edukacyjny z języka angielskiego na platformie Etwinning, zatytułowany ,,How about you?”. Celem projektu jest rozszerzanie kompetencji językowych i komunikacyjnych, pogłębianie wiedzy dotyczącej kultury krajów partnerskich oraz rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W ramach projektu w grudniu i styczniu uczniowie wzięli udział w wymianie listów z uczniami szkół z Włoch oraz Francji. W listach uczniowie wymienili się informacjami o sobie, swoich zainteresowaniach, rodzinie, szkole czy rutynie dnia codziennego. Uczniowie z radością czytali listy oraz odpisywali na nie opowiadając o sobie.
W kolejnym etapie uczniowie wezmą udział w wideokonferencji i będą mogli zobaczyć i porozmawiać ze swoimi przyjaciółmi korespondencyjnymi online. Projekt jest realizowany pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Natalii Hoffman-Hulak.