Polish cuisine – piszemy listy w języku angielskim o naszej kuchni narodowej

Klasa 6a i 5b wzięły udział w kolejnej wymianie listów z uczniami z Włoch i Francji, w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego na platformie eTwinning. Tym razem uczniowie opisali w listach tradycyjne polskie potrawy, swoje przyzwyczajenia żywieniowe a także zrobili mini książeczki ze zdjęciami najbardziej tradycyjnych polskich dań. Nie zabrakło również przepisów na ulubione polskie potrawy. Po otrzymaniu listów ze szkół z Włoch i Francji, nasi uczniowie będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy o  ich narodowych potrawach.
Listy są jednym z ostatnich etapów projektu zatytułowanego ,,How about you?. Celem projektu jest rozszerzanie kompetencji językowych i komunikacyjnych, pogłębianie wiedzy dotyczącej kultury krajów partnerskich oraz rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Projekt jest realizowany pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Natalii Hoffman-Hulak.