Konkursy literackie związane z postacią gen. Stanisława Maczka

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnych konkursach literackich związanych z generałem Maczkiem.

1. Konkurs dla uczniów klas 4-6:
napisz wiersz o gen. Stanisławie Maczku – patronie naszej szkoły.
Forma poetycka i objętość utworu – dowolna.
Gotowe i ręcznie napisane wiersze składamy do p. Inez Szubelak-Błaszczok (s. 348) lub bezpośrednio do swojego nauczyciela j. polskiego do 27.09.2023.

2. Dla uczniów klas 7-8:
Czy zgadzasz się ze słowami przypisywanymi gen. Maczkowi: „Żołnierz polski bić się może za wolność wszystkich narodów – umiera tylko dla Polski”? Napisz wypracowanie (forma rozprawki lub eseju), w którym rozważysz te słowa i podzielisz się swoimi refleksjami. Praca powinna zawierać min. 200 słów; oceniana będzie oryginalność oraz poprawność językowa.
Podpisane wydruki prac składamy do p. Kryzar (s. 340) lub p. Falęckiej (s.333) do 27.09.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystości nadania naszej szkole imienia gen. Maczka.