Akcja „Kredkobranie” Fundacji Ignatianum

Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” ogłasza akcję charytatywną pod hasłem: „Kredkobranie”, do której zaprasza Fundacja Ignatianum z Krakowa. To już VI ogólnopolska edycja tej akcji. Za organizację akcji w szkole odpowiadają nauczycielki: Zofia Czernis, Anna Kałka, Justyna Kopała i Barbara Pszczółkowska.
Jej celem jest zebranie przyborów szkolnych i artykułów plastycznych, aby pomóc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach dawnej Rzeczypospolitej. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.
Podczas tej edycji zbierane są: kredki, zeszyty, bloki, farby, plastelina, pisaki, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, przybory geometryczne, plecaki, gumki, nożyczki, temperówki, taśmy klejące, bibuły, teczki oraz pędzle.Zbierane przybory szkolne i materiały plastyczne muszą być nowe i zgodne z powyższą listą.

Dary przynosić można do sali świetlicowej nr 112 na I piętrze. Akcja trwa do 29 września.
Ogłoszenie na temat akcji znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Anna Kałka