Akcja charytatywna „Kredkobranie”

Do 29 września organizowana była w naszej szkole VI edycja akcji charytatywnej pod hasłem: „Kredkobranie”, której celem jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenie dawnej Rzeczypospolitej.

Do przedsięwzięcia zaprosiła szkoły z całej Polski Fundacja Ignatianum z Krakowa. Podczas akcji zbierane były przybory szkolne, materiały plastyczne, które trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie. Akcja miała charakter nie tylko pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

Za organizacje akcji w naszej szkole były odpowiedzialne Panie: Zofia Czernis, Anna Kałka, Justyna Kopała i Barbara Pszczółkowska. Łącznie zebraliśmy 282 sztuki materiałów plastycznych.

Anna Kałka