Zbiórki zorganizowane przez SKW „Wielkie Serca”

W ramach swojej działalności charytatywnej, w październiku i listopadzie, Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” z powodzeniem zorganizowało kilka akcji.

Zorganizowana została zbiórka zniczy w kolorze czerwonym i białym, które po przekazaniu Stowarzyszeniu Odra-Niemen, zostały przewiezione na Litwę i rozstawione na polskich grobach.

Fundacja Ukraina, z którą współpracuje nasza szkoła, zaprosiła nas do akcji charytatywnej dla dzieci w Ukrainie pod hasłem: „Podaruj dziecku święta”. Akcja polegała na skompletowaniu zestawu prezentowego, składającego się z konkretnych słodyczy. Sprawiliśmy, że dzieci również i dzięki nam będą mieć miłe oraz słodkie święta.

Niezwykle udanym przedsięwzięciem była zbiórka pluszowych miśków na rzecz dzieci  z chorobą nowotworową. Akcja miała na celu przyniesienie uśmiechu na twarzach małych pacjentów, dodanie im otuchy i wsparcia w trudnym okresie leczenia. Każdy miś niesie ze sobą nie tylko ciepło i miłość, ale również nadzieję na lepsze jutro. Misiowe maskotki zostały przekazane do Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przez nasze uczennice: Ninę Ciepielewską z klasy 7a i Lenę Snopek z klasy 8a.

Dziękujemy każdemu kto zaangażował się w powyższe akcje. To piękny przykład siły ludzkiego współczucia, solidarności, a także miłości oraz empatii.

Anna Kałka