Świąteczne projekty eTwinning z uczniami z Hiszpanii i Cypru

Klasa 5b wzięła udział w projekcie eTwinning wraz z uczniami jednej ze szkół z Hiszpanii. Projekt o tematyce  świątecznej dotyczył wymiany lapbooków na temat tradycji świątecznych panujących w Hiszpanii i w Polsce. Uczniowie klasy 5b przygotowali piękne lapbooki w języku angielskim pełne ciekawostek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tradycyjnymi potrawami i zwyczajami panującymi w Polsce. W zamian otrzymali lapbooki od uczniów z Barcelony z których dowiedzieli się m.in. że prezenty w Hiszpanii 5 stycznia przynoszą Trzej Mędrcy a nie Święty Mikołaj, że warto w święta zaopiekować się Caga Tio, który odwdzięczy się potem cukierkami oraz że komu uda się zjeść 12 winogron w ostatnie 12 sekund starego roku będzie miał szczęście i powodzenie w nowym. Lapbooki można obejrzeć na tablicy na drugim piętrze obok sal językowych.

Klasa 5a z kolei wzięła udział w wymianie kartek świątecznych w języku angielskim z uczniami jednej ze szkół na Cyprze. Uczniowie samodzielnie wykonali kartki w których umieścili życzenia w języku angielskim. W zamian otrzymali piękne kartki ze słonecznego Cypru.

Podczas realizacji projektu uczniowie mieli możliwość poznania kultury i tradycji innych krajów, ćwiczenia umiejętności opowiadania o tradycjach i zwyczajach panujących w ich kraju, poznali nowe słownictwo oraz ćwiczyli różne umiejętności językowe.

Natalia Hoffman-Hulak