Koncerty charytatywne na rzecz WOŚP w SP4

W piątkowe popołudnie, 12.01.2024 r., odbyły się w naszej szkole dwa Koncerty charytatywne dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radosna muzyka wydobywała się z auli o godz. 15.00 oraz o 17.00.

Podczas pierwszego koncertu gościliśmy Seniorów z Klubu Emeryta nr 4   przy ul. Lwowskiej oraz z Klubu Seniora przy Radzie Osiedla „Borek” i CAL przy naszej szkole. Na widowni zasiadła też nasza Dyrekcja, nauczyciele i Dziadkowie oraz Babcie naszych uczniów.Drugi koncert dedykowany był Rodzicom uczniów naszej szkoły.

Koncerty poprowadzili: Lea Fyda z klasy 3b oraz Błażej Palewicz z klasy 6b. W koncertach wystąpili uczniowie z klas: 3a oraz 3b. Uczniowie zaśpiewali kilka piosenek, które swym radosnym rytmem rozbawiły publiczność. Po tych piosenkach zaprezentowało się Szkolne Koło Teatralne pod opieką p. Inez Błaszczok-Szubelak. Uczniowie z klas szóstych przedstawili sztukę pt.: „Opowieść Wigilijna”.

Następnie wystąpiły dwie solistki: p. Hanna Błachuta i p. Hanna Wesołowska, które urzekły wszystkich swymi sopranami, choć śpiewały odmienne gatunki muzyczne. Dodam, że Hanna Wesołowska jest nauczycielką pracującą w naszej szkole, z uczniami klasy 1f.  Kolędy i pastorałki zaśpiewały uczennice klasy 4b: Helenka Milwiw-Baron i Kalina Kozioł. Akompaniował im sam p. Adam Baron. Pięknego walca na pianinie zagrała uczennica klasy 6b – Zofia Milwiw-Baron.

Ostatnią część koncertów wypełniła nam muzyka ludowa, taneczna i skoczna z piosenkami i ludowymi przyśpiewkami, w wykonaniu Zespołu Muzycznego DEMOLO.

Podczas koncertów wolontariusze zbierali do puszek datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze wraz z pieniędzmi zebranymi podczas Kiermaszu Świątecznego, przekazane zostały do Wrocławskiego Sztabu ZHP WOŚP, który mieścił się w Ratuszu.

W tym roku, podczas 32 Finału WOŚP, zebraliśmy do naszych puszek kwotę: 6 357, 80 zł! Dziękuję wszystkim wykonawcom za udział w naszych szkolnych koncertach,  p. Adamowi Baronowi za wsparcie mentalne i muzyczne, a wszystkim gościom za wrzucanie datków do puszek. Mamy wielkie serca i lubimy pomagać. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mazur