Obchody Dnia Matematyki i Dnia Liczby Pi w Szkole Podstawowej nr 4 we Wrocławiu

4 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, Światowy Dzień Liczby Pi.

Święto to obchodzimy w szkole aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie celebrowali święto królowej nauk rozwiązując zagadki matematyczne, wykonywali prace plastyczne związane z liczbą pi, wymieniali kolejne cyfry liczby pi.

W czasie przerw na szkolnych korytarzach odbyły się quizy matematyczne dla wszystkich uczniów.

W bibliotece szkolnej odbyła się wystawa lapbooków matematycznych o liczbie pi, natomiast na terenie całej umieszczone zostały, wykonane przez uczniów, plakaty matematyczne.

Organizator:

Ewa Ostrowska