,,Witaj majowa jutrzenko!…”

W piątek, 26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele, ubrani w odświętne stroje wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Pani Dyrektor przypomniała wszystkim, jak ważnym wydarzeniem w historii naszego kraju było uchwalenie Konstytucji oraz zachęciła wszystkich do udziału w patriotycznych wydarzeniach organizowanych podczas świąt majowych w naszym mieście.

Następnie klasa 6A przedstawiła program artystyczny przypominając historię uchwalenia pierwszej w Europie Konstucji. Uczniowie tej klasy zaprezentowali także jeden z polskich tańców narodwych – mazur.

Zosia Milwiw-Baron z klasy 4b kolejny raz zachwyciła wszystkich swoim talentem muzycznym wykonując utwór ,,Jak długo w sercach naszych”.

Na koniec przyszedł czas na prezentacje naszych najmłodszych uczniów. Klasy 2b i 3a wykonały dwa pokazy taneczne z wykorzystaniem wstążek i szarf w barwach narodwych.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w to wydarzenie!