Rowerowy Maj 2024

Już 6.05.2024 r., rozpoczyna się Ogólnopolska Kampania Społeczna „Rowerowy Maj 24”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w tej wielkiej akcji.

Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym komunikacji rowerowej oraz jej wpływu na poprawę jakości powietrza. Uczestnikami są uczniowie szkół oraz dzieci z przedszkoli, a także rodzice dzieci i pracownicy tych placówek. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, rolkami lub deskorolką. W przypadku dalekich odległości, zalicza się też podróże komunikacją miejską połączoną z aktywnym ruchem, np. jazdą na rowerze, czy hulajnodze, itp.

Aktywni uczestnicy zbierają naklejki w książeczkach RM oraz na klasowych plakatach.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostaną nagrodzeni.

Kampania „Rowerowy Maj 24” trwać będzie od 6 – 29.05.2024 r.

Życzymy Wam bezpiecznej i szerokiej drogi oraz dobrej zabawy i miłej współpracy.

Małgorzata Mazur i Radosław Bala