Wycieczka klasy 4f i 5d

Klasa 5d oraz 4f odwiedziły Starą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Jest to dawna kopalnia węgla kamiennego. Uczniowie zwiedzili kopalniane zakamarki, poznali górnicze maszyny i szereg muzealnych eksponatów obrazujących pracę w kopalni. Ponadto mogli odkryć w sobie naukowca w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Podczas samodzielnych doświadczeń na 18 interaktywnych stanowiskach poznawali prawa nauki. Podczas wycieczki odwiedziliśmy także ExploraPark, gdzie uczniowie mogli sprawdzić jak działa dźwięk, poszukiwali drogi do wyjścia w gabinecie luster oraz próbowali zrozumieć działanie odnawialnych źródeł energii. W ExploraParku dzieci zobaczyły, że matematyka może być ciekawa.