Pierwszoklasiści nowymi członkami „Rodziny generała Maczka”

W Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych. To wyjątkowy moment dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek, którzy oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności. Uroczystość ta była jak zawsze pełna emocji i symbolizowała początek ich nowej edukacyjnej drogi.

W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ połączone było z odsłonięciem tablicy upamiętniającej generała Stanisława Maczka – bohatera II wojny światowej, którego postawa, męstwo i oddanie dla ojczyzny stanowią dla nas wszystkich wzór do naśladowania.

Dodatkowo dokonano odsłonięcia figurki krasnala wrocławskiego „Maczka” – symbolu Wrocławia, który oddaje hołd generałowi i jego walecznej postawie. Krasnal „Maczek” przypominać będzie naszym uczniom o wartościach, takich jak odwaga, patriotyzm i odpowiedzialność, którymi generał kierował się przez całe życie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz wnuczka naszego Patrona – pani Karolina Maczek – Skillen, która podczas przemówienia upewniła nas, że cała nasza społeczność szkolna należy do rodziny generała Maczka.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Autorką zdjęć z uroczystości jest Pani Aleksandra Śnieżek-Markiewicz.

Więcej o uroczystości można przeczytać na stronie wroclaw.pl, pod tym linkiem: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/nowy-krasnal-we-wroclawiu-general-maczek-80-rocznica-sp4