Dobiegła końca tegoroczna, ogólnopolska kampania społeczna pod nazwą „Rowerowy Maj”. Wydaje nam się, że w tym roku wzięło w niej udział o wiele więcej dzieci niż rok temu – pamiętacie to Ogłoszenie?.
Tak, już się nam nie wydaje, Kochani! Mamy potwierdzenie!
W tym roku zajęliśmy III miejsce wśród dużych szkół wrocławskich!
Szkoły podstawowe duże
1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 24
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
Cieszymy się, że tak aktywnie jeździliście i udało nam się wskoczyć na tzw. pudło J, czyli miejskie podium.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, ogromne podziękowanie za bezpieczną jazdę i świetną postawę.
Wychowawcom jeszcze raz dziękujemy za pomoc w prowadzeniu dzienniczków Rowerowego Maja.
A wszystkich, którym nie chciało się – zachęcamy do tego, aby w 2027 r. pobić tegoroczny sukces, bo przecież bez Waszego udziału nie damy rady!
Podziękowanie kierujemy także do Rodziców, którzy wspierali i pilnowali dzieci z klas młodszych, aby bezpiecznie docierały do szkoły.
Nagrody indywidualne dla dzieci i pracowników Państwa placówek, którzy aktywnie brali udział w Rowerowym Maju, wynikają z liczby naklejek w książeczce rowerowej.
Na podstawie książeczek i wklejonych do nich naklejek, dzieci i pracownicy, mogą skorzystać z nagród od naszych partnerów. Okazując książeczkę przy wejściu do poszczególnych atrakcji oferowanych przez partnerów Rowerowego Maja, dziecko/pracownik otrzyma darmową wejściówkę lub zniżkę na wejściówkę. W zależności od liczby naklejek, każdy uczestnik kampanii może skorzystać z każdej nagrody raz.
Szczegóły dot. nagród indywidualnych znajdują się na stronie: https://rowerowymaj.eu/wroclaw-2026/.
Życzymy Wam kolejnego sukcesu i radości z jazdy na rowerach i hulajnogach oraz rolkach, wrotkach, czy deskorolkach.
Pozdrawiamy Was serdecznie i zapraszamy na Wrocławskiego Święta Rowerzysty, które odbędzie się 14 czerwca 2026 (najbliższa niedziela) w godzinach 12.00-17.00:
– godz. 12.00-14.00 – przejazd rowerowy
– godz. 14.00-17.00 – piknik w Parku Tołpy
Więcej informacji o WŚR: https://swietorowerzysty.pl/.
Małgorzata Mazur i Agnieszka Olejnik

























