COOLturalnie

W dniu 7 grudnia odbyły się w klasie 1b warsztaty o Wielkiej Brytanii. Wolontariusze Fundacji FREYA (www.freya.org.pl) przeprowadzili warsztaty w ramach projektu dookoła świata. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o Wielkiej Brytanii, jej historii, kuchni i kulturze. W trakcie oglądania prezentacji multimedialnej wykonywali zadania z karty pracy, a na koniec wykonali własnoręcznie Żołnierza Królowej. Royal Guard sprawił uczniom dużo radości. Niezwykłość projektu COOLturalnie dookoła świata polega na tym, że wolontariusze, w tym przypadku uczniowie LO XV we Wrocławiu, przygotowują z pomocą nauczyciela całe warsztaty, a więc najpierw muszą pogłębić swoją wiedzę, aby potem nauczyć młodszych kolegów i koleżanki. Zabawa i nauka to zawsze dobre połączenie, a w tym przypadku  sprawia radość obu stronom!