„Różnorodność daje moc”

W dniu 25 października 2019 odbyły się w naszej szkole zajęcia organizowane przez Fundację FREYA (www.freya.org.pl) oraz American Corner we Wrocławiu. Dwie klasy wzięły udział w warsztatach „Różnorodność daje moc”. Uczniowie klas y 5b i 5c rozmawiali o tolerancji, otwartości i różnorodności na świecie. Podczas zajęć uczestnicy chętnie dyskutowali  na tematy związane z granicami tolerancji, przywoływali przykłady zachowań nietolerancyjnych, których byli świadkiem oraz zastanawiali się jak można postarać się usuwać przyczyny takich zachowań.  Młodzi ludzie mają mnóstwo wartościowych pomysłów! Warsztaty organizowane są w ramach dużego projektu Fundacji FREYA „Ambasada dobrego dialogu” , który jest realizowany w wybranych szkołach wrocławskich.