U prząśniczki siedzą i tworzą roboty uczniowie 1 PP

Dziś byliśmy w Multicentrum. Na marginesie powiemy Wam, że nasza szkoła jest jak stare zamczysko z tysiącem komnat. Z naszej szkoły można w kapciach przejść do biblioteki, a z biblioteki do Multicentrum. Jakież to wspaniałe miejsce! Kolorowe ściany przypominające Lego, czerwone stoliki i mnóstwo pudeł z klockami.  Wiecie kto to Stanisław Moniuszko? My już wiemy. Najpierw Pan prowadzący opowiedział o tym znanym kompozytorze, a następnie wysłuchaliśmy pieśni pt. Prząśniczki, która w dzisiejszych czasach z pewnością otrzymałaby miano hitu nieschodzącego z list przebojów. Wspólnie zinterpretowaliśmy ten utwór i okazało się, ze wiele słów brzmi podobnie w naszych ojczystych językach. A potem czekało nas najlepsze! Każdy z nas skonstruował swojego robota z klocków K’NEX, który reagował na muzykę S. Moniuszki. Naukę przez zabawę – uwielbiamy!