Kartki świąteczne od wychowanków świetlicy szkolnej

Okres przedświąteczny pełny jest różnych akcji charytatywnych, które mają szczytny cel i dobre przesłanie. To czas magii i dobroci. Wolontariat szkolny oraz wychowankowie świetlicy szkolnej wykonały kartki świąteczne z przeznaczeniem na kiermasz, dla podopiecznych Fundacji „W związku z rakiem”, a także dla seniorów z Dziennego Domu Pomocy, mieszczącego się przy ulicy Skwierzyńskiej. 5-go grudnia, w dzień kiedy świętujemy Ogólnopolski Dzień Wolontariusza, odwiedziła nas Pani Anna Paździur- przedstawicielka Fundacji „W związku z rakiem”. Przekazaliśmy kartki świąteczne na rzecz Fundacji (43 sztuki), a Pani Anna opowiedziała nam o jej działalności, podopiecznych i planach na niedaleką przyszłość. W świetlicy również odbyła się pogadanka na temat roli wolontariusza we współczesnym świecie. 6-go grudnia natomiast wychowanków świetlicy odwiedził Pan Jacek Lubiszewski- pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 4) wraz z dwiema przedstawicielkami seniorów z Dziennego Domu Pomocy, którym przekazaliśmy kartki świąteczne- 83 sztuki. Panie przeczytały wybraną bajkę dzieciom oraz zbudowały ciepły dialog z dziećmi. Od stycznia Panie będą odwiedzały dzieci w świetlicy regularnie. Radość dawania prezentów jest ogromna, jak powiedział Pan Jacek, przekazując zestaw książeczek dla wychowanków świetlicy szkolnej. Wszystkich serdecznie powitała Pani Dyrektor Szkoły.

Anna Szmidt