I miejsce w konkursie recytatorskim

W dniu 17 grudnia br. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 16, mieszczącej się przy ulicy Wietrznej odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski „Najpiękniejsze polskie wiersze”. Konkurs adresowany był tylko dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięły udział trzy uczennice z naszej szkoły z klasy II„a”: Martyna Organa, Maja Organa i Karolina Żądło. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Organa, recytując wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. Maja Organa zaprezentowała również wiersz Juliana Tuwima- „Pan Hilary”, natomiast Karolina Żądło mówiła wiersz  Jana Brzechwy „Na straganie”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. Po prezentacjach utworów czekały na nas niespodzianki: chwila głośnego czytania przez Panią z biblioteki, a także krótkie przedstawienie, mówiące o wartości książki w dzisiejszym świecie.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic i gratulujemy sukcesu. Zachęcamy do udziału w konkursach.

Anna Szmidt