Artystyczne osiągnięcia wychowanków świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej prowadzone są różne zajęcia, między innymi zajęcia plastyczne, które dzieci bardzo lubią. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i poznajemy ich talent.

Nasi uczniowie wzięli udział w licznych międzyświetlicowych konkursach plastycznych, do udziału w których zaprosiły nas wrocławskie szkoły podstawowe. W większości z tych konkursów dzieci otrzymały nagrody oraz wyróżnienia. Są to następujące konkursy międzyszkolne:

1. Konkurs plastyczno – techniczny „Piękna jest nasza ziemia”, do udziału w którym zaprosiła nas świetlica Szkoły Podstawowej nr 3.
  2. Międzyszkolny konkurs plastyczno – fotograficzny na temat naszego miasta „Wrocław – mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna”. Organizator konkursu to Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46. Pierwsze miejsce otrzymała Kinga Gust – uczennica klasy I „c”.
  3. Szkoła Podstawowa nr 50 zaprosiła nas do udziału w III Dolnośląskim Konkursie Plastyczno – Literackim pt. „Więcej Nas łączy niż dzieli”.
  4. „Jesienne kompozycje” (edycja XI) to konkurs plastyczny, który organizowała świetlica Zespołu Szkół nr 9. W konkursie tym uczeń klasy II „a” Szymon Drwal zajął I miejsce.
  5. Świetlica szkolna „Chatka Niedźwiadka” ze Szkoły Podstawowej nr 28 zaprosiła nas do udziału w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś – Miś Matematyk”.
  6. Zespół nauczycieli świetlicy Szkoły Podstawowej nr 50 zaprosił nas do udziału w XIV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Moje fantazje”. Tegoroczna tematyka konkursu to: „Mosty”, w którym Zosia Sienkiewicz – uczennica klasy I „b” oraz Filip Rawicki – uczeń klasy I „d” zajęli pierwsze miejsce.
  7. „Magia Świąt Bożego Narodzenia” to konkurs, do uczestnictwa w którym zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego. Uczeń klasy II „a” Szymon Drwal zajął w tym konkursie II miejsce.
  8. Świetlica Szkoły Podstawowej nr 36 zorganizowała XVI edycję konkursu pt.  „Zabawa w origami – ozdoba choinkowa”. UlianaKuts – uczennica klasy 4 pp otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.
  9. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w V edycji Międzyświetlicowego konkursu plastycznego pt. „Portret Świętego Mikołaja”. Konkurs zorganizowali wychowawcy świetlicy szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 64. Nasza uczennica z klasy I „c” Oliwia Błaszczok otrzymała wyróżnienie.
  10.  Uczestniczyliśmy w VII edycji konkursu plastycznego pt. „Jesienne impresje”. Konkurs ogłoszony został przez świetlicę szkolną z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10. Oliwia Błaszczok – uczennica klasy  I „c” zajęła II miejsce.

Wzięliśmy także udział w konkursie plastycznym pt. „Mój świat za 50 lat”, zorganizowanym przez Wrocławski Klub „Anima”.

Konkursy plastyczne rozbudzają wyobraźnię i aktywność uczniów, kształtują postawę twórczą, wyzwalają radość tworzenia, rozwijają sprawność manualną, zdolności oraz zainteresowania. Poprzez branie udziału w konkursach międzyszkolnych promujemy i wspieramy talenty naszych uczniów, jak również nawiązujemy współpracę z innymi świetlicami szkolnymi.

Anna Szmidt – wychowawca świetlicy szkolnej