Mediacyjny zawrót głowy w 5a

6 lutego uczniowie klasy 5a mieli przyjemność wziąć udział w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez panią Annę Mizerę-Bliźniak i panią Aleksandrę Chorążyczewską – przedstawicielkę Stowarzyszenia Europejskie Forum Mediacji. Pracując w grupach, uczniowie rozmawiali o emocjach, przyczynach konfliktów i kłótni między ludźmi. Pracując na tekstach literackich, szukali rozwiązań nieporozumień. Uczniowie poznali nowe pojęcia – mediacja, mediator, stowarzyszenie. Część warsztatów została poświęcona zasadom mediacji, dzięki czemu uczniowie w praktyce mogli wykorzystać zdobyte umiejętności. Każdy z uczestników otrzymał dyplom Małego Mediatora, a co najważniejsze otrzymał narzędzia, które może wykorzystać w życiu codziennym.