Pomoc dla malutkiego Patrysia

Od 30 stycznia do 3 lutego Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę pieniędzy na rzecz 8-miesięcznego Patryka Radwańskiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA)- typ 1, najostrzejszą postać. Choroba ta sukcesywnie paraliżuje kolejne partie mięśni, początkowo utrudnia poruszanie się, by ostatecznie zabrać możliwość jedzenia i oddychania. Od niedawna dostępna jest terapia genowa, która jest obecnie najdroższym lekiem świata- kosztuje 9mln.  Aby wygrać walkę o życie Patryka, rodzice pragną dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Wrocławia, którzy mogliby wesprzeć  zakup tak drogiego  leku.

Społeczność  naszej szkoły czynnie włączyła się do akcji. Uzbieraliśmy 686 zł  24 gr. W tym 285 zł przekazał Samorząd Uczniowski. Kwota od Samorządu pochodzi z loterii fantowej, która działała podczas dyskoteki karnawałowej. Dyskoteka odbyła się w naszej szkole 31 stycznia. Protokół z liczenia pieniędzy i potwierdzenie wpłaty na konto Patryka Radwańskiego, podopiecznego Fundacji Siepomaga, znajdują się u Pani Anny Szmidt.

Wzięliśmy także udział w drugiej części akcji dobroczynnej na rzecz malutkiego Patryka. W świetlicy szkolnej na zajęciach świetlicowych rysowaliśmy rysie w ramach akcji #NarysujRysiaDlaPatRysia. Zdjęcia prac naszych uczniów zostaną umieszczone na portalu Facebook  na stronie RysiePatrysia.

Anna Szmidt – Wychowawca świetlicy szkolnej