AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

W ubiegłym tygodniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w różnych działaniach promujących ekologiczny sty życia, zapoznali się ze sposobami segregacji odpadów, zbadali ilość wykorzystywanego plastiku w swoich domach oraz salach.

Klasa 1a wybrała się do Parku Południowego, gdzie dzielnie zebrała 5 worków śmieci. Wzięła udział w zajęciach przyrodniczych- poznaliśmy budowę wybranych roślin oraz posadziliśmy krokusy przed głównym wejściem do szkoły.

W klasie 1c uczniowie czytali opowiadanie Kolorowe kosze Beaty Barbary Jardach, na podstawie opowiadania rozmawiali o tym po co segregować śmieci i jak je segregować. Zagrali w grę dydaktyczną, gdzie należało wrzucić śmieci do kosza o odpowiednim oznaczeniu.

Klasa 1f obejrzała film na temat segregacji odpadów, ekologicznego życia na co dzień. Poznali dalszy los nakrętek, które zbierają w szkole. Zrobili burzę mózgów na temat ekologicznego życia i piękne ekologiczne plakaty.

Klasa przygotowawcza 1-3 bardzo chętnie bierze udział we wszystkich szkolnych akcjach. Dopiero tydzień temu uczniowie poznali nazwy kolorów po polsku, a już dziś mogli wykorzystać zdobytą wiedzę ucząc się segregacji odpadów. Dzieci obejrzały film edukacyjny, a następnie stworzyły klasową gazetkę i minisortownię klasowych śmieci.
Czas pracy umilała im ekologiczna piosenka ZoZi – Świat w naszych rękach.

Klasa 2a wysprzątała nasze boisko szkolne, zebrali, aż 4 pełne worki.

W 2d odbyła się lekcja dotyczącą segregacji, a w klasie 3a uczniowie wykonali piękne samodzielne notatki w zeszytach, skupili się  na długości rozpadu różnych rodzajów materiałów. Klasa 3b uczestniczyła w sprzątaniu terenów zielonych.