Kampania społeczna „Rowerowy Maj 2021 w Szkole Podstawowej nr 4

W dniach 04 – 24. maja 2021 r. na terenie Wrocławia trwała kampania społeczna, której celem było rozruszanie dzieci, które zachęcono do podróżowania do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy wrotkach. Kampania miała formę konkursu z wielkimi nagrodami                 dla szkół:

I miejsce – nagroda w wysokości 10 000 zł;

II miejsce – nagroda w wysokości 5 000 zł;

III miejsce – nagroda w wysokości 2 500 zł.

Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji. Edukacja wczesnoszkolna w 100% stawiła się w gotowości działania, gorzej było z klasami starszymi. Mimo zachęty niewielu uczniów z klas IV – VI przystąpiło do kampanii.

Przed szkołą, za szkołą oraz w szkole stały przypięte do stojaków rowery oraz hulajnogi. Tych ostatnich było naprawdę sporo. Oznaczało to, że bardzo duża grupa uczniów postanowiła poruszać się „na kółkach”. Klasy wychodziły na przejażdżki do parku, organizowały wycieczki i wypady rowerowe. Zajmowało im to zazwyczaj godzinę. Ruch w Parku Południowym znacznie się zwiększył. Spotykaliśmy uczniów z sąsiednich szkół, którzy też brali udział w kampanii.

W rezultacie, dzięki zaplanowanym działaniom, wyłonili się zwycięzcy. Na stronie UM pojawiła się strona nagrodzonych placówek. I tak w kategorii szkół małych, nasza Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła IV miejsce, tracąc zaledwie 0,2 do miejsca trzeciego:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42          frekwencja – 87,8%;

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 39         frekwencja – 69,1%;

III miejsce –Szkoła Podstawowa nr 78         frekwencja – 51,9%

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4        frekwencja – 51,7%

Aktywność klas:

Do nagród wyłoniona została przez system tylko jedna klasa z danej szkoły:

I miejsce – klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 4;

I miejsce – klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 39

II miejsce – klasa I b ze Szkoły Podstawowej nr 42

III miejsce – klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 78

Zwycięzcom oraz wszystkim innym Uczestnikom serdecznie gratuluję!!

Poza tym, nagrody zostały przyznane zawodnikom indywidualnym. Mają do nas przyjść około 20.06.2021 r., więc z rozdaniem powinnam zdążyć do końca roku szkolnego.

Oto kilka fotek z kampanii społecznej oraz ze spotkania klasy III b z byłym Prezydentem Wrocławia p. Rafałem Dutkiewiczem, który chętnie pozował z nami do zdjęć (właśnie podczas przejażdżek po parku  podczas kampanii).

Dziękujemy Panie  Prezydencie!

Dziękuję Rodzicom moich Uczniów za wspaniałe, aktywne wsparcie dzieci.

Wszystkim pozostałym Rodzicom oraz Nauczycielom – Wychowawcom dziękuję za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia.

Małgorzata Przysłup